Dni Legnicy - Program imprez

Dni LegnicyDni Legnicy 26-28 czerwca 2009 r.
Koncertowe Dni Legnicy po raz pierwszy w tym roku odbędą się na terenie legnickiego lotniska. Wybór miejsca podyktowany został m. in. nienotowanym dotąd rozmiarem imprezy. Miejsce wyznaczone jako teren koncertowej zabawy pod sceną ma powierzchnię ok. 3 tysięcy m2. Organizatorzy przygotowują „miasteczko cateringowe”, również o imponującej powierzchni  i ilości punktów gastronomicznych. Przyjedzie także wielki międzynarodowy lunapark z bogatą ofertą rozrywkową dla dzieci i dorosłych. Dzięki temu legniczanie i goście miasta będą mogli spędzać tu czas w piknikowym nastroju już od godzin przedpołudniowych, zanim rozpoczną się koncerty. Przygotowany zostanie również rozległy parking. Cały teren zostanie ogrodzony, będzie też patrolowany przez służby ochrony. Przewidziane jest tylko jedno wejście na teren lotniska – w rejonie głównej drogi dojazdowej do pasa. Wchodzący będą poddawani kontroli, gdyż nie mogą oni wnosić napojów w szklanych butelkach i alkoholu.

By ułatwić legniczanom dotarcie na lotnisko, w dniach 26, 27 i 28 czerwca MPK uruchomi 3 dodatkowe, specjalne linie autobusowe. Autobusy będą jeździć w godzinach od 17.00 do 1.00, z częstotliwością raz na godzinę. Obowiązują bilety w zwykłych cenach.

Trasy autobusów:
- Linia „A” – ulice: Domejki, Działkowa, Senatorska, Piastowska, Pocztowa, Libana, Plac Słowiański, Jaworzyńska, Nowodworska, lotnisko i odwrotnie.
- Linia „B” – ulice: Złotoryjska (od Ronda), Ceglana, Plac Słowiański, Witelona, Libana, Czarnieckiego, Moniuszki, Al. Rzeczypospolitej, lotnisko i odwrotnie.
- Linia „C” – ulice: Iwaszkiewicza, Pruszyńskiego, , Piłsudskiego, Rondo, Śląska, Sudecka, Piłsudskiego, Al. Rzeczypospolitej, lotnisko i odwrotnie.

Program

26.06.2009 (piątek) od godz. 16.00
Good Question
Amokh
Kto To
Kombii


27.06.2009 (sobota) od godz. 10.00
Festyn Policyjny
(turniej służb mundurowych)
Flowers
Boney M
Danzel
Kalwi & Remi
&Laser Dance


28.06.2009 (niedziela) od godz. 16.00
Sami
Iwona Węgrowska
Russkaja
Feel
pokaz sztucznych ogni

 

źródło: Arkadiusz Rodak – rzecznik prasowy Prezydenta Legnicy

Najnowsze ogłoszenia 
= ze zdjęciem