W legnickim MOPS-ie dyrektorów jak grzybów po deszczu

sesja Jak można było przypuszczać obywatelski projekt uchwały, dotyczący podwyżkach płac w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, był jednym z zapalnych punktów  poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej.

Podczas debaty radny Adam Wierzbicki (PiS) przedstawił strukturę zatrudnienia w MOPS. Większość obecnych na sali była zszokowana informacją o 12 dyrektorach w Legnickim MOPS-ie. Dla porównania w Krakowie i Wrocławiu  MOPS-em zarządza dyrektor plus dwóch zastępców a w porównywalnej do Legnicy Jeleniej Górze dyrektor ma jednego zastępcę.

- To daje nam obraz gdzie te pieniądze - powiedział Adam Wierzbicki - Nie wierzyłem, że najłatwiej zarabiać na najbiedniejszych i nie wiedziałem, że dotyczy to naszego miasta. Podwyżki w MOPS już były, ale dla kogo ? - pytał  Adam Wierzbicki

 

sesja sesja
 
sesja sesja

 Paweł Frost, radny Platformy Obywatelskiej, także skrytykował działania dyrektora Andrzeja Kijka i zaapelował do prezydenta Tadeusz Krzakowski, aby ten przyjrzał się działaniom dyrektora MOPS.

- Popieram wniosek pracowników MOPS w sprawie wzrostu wynagrodzeń. Tylko tak jak nas będzie stać i w takim terminie w jakim terminie będzie nas stać.  W tym roku przekazaliśmy ponad milion złotych na wzrost wynagrodzeń dla pracowników.  Prosiłbym abyście Państwo wzięli to pod uwagę. Granice tego budżetu są określone. Dzisiaj budżet nie przewiduje większych wydatków. Nie można udawać ze pracownicy MOPS nie dostali już w tym roku pieniędzy na podwyżki płac - powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski. 

Prezydent zwrócił sie także do Katarzyny Wojtkowskiej, która jest jedną z inicjatorek obywatelskiego projektu uchwały  - Jeżeli zna pani jakieś informacje o nadużyciach w MOPS-ie to proszę je zgłosić.
 
My także chcieliśmy się dowiedzieć więcej na temat zarzutów stawianych obecnemu kierownictwu MOPS, dlatego jedną z pracownic MOPS (która chętnie rozmawiała z dziennikarzami w przerwie) poprosiliśmy o kontakt po sesji i rozmowę w tej sprawie. Do rozmowy jednak nie doszło. Być może przyczyną jest to, że większość radnych ostatecznie zagłosowała za uchwałą o wzroście płac w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. 
 
Kto następny zgłosi się do Rady Miejskiej po podwyżki ? 
 
sesja
Katarzyna Wojtkowska - jedna z inicjatorek obywatelskiego projektu
 
sesja
Andrzej Kijek - dyrektor MOPS
 
sesja
Prezydent Tadeusz Krzakowski
 
 
Kierownictwo Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy
/dokument pobrany ze strony www MOPS w Legnicy/
- Dyrektor - dr Andrzej Kijek, wykształcenie wyższe - dr nauk fizycznych, studia podyplomowe z zakresu organizacji pomocy społecznej.
- Zastępca dyrektora - mgr Jerzy Konopski, wykształcenie wyższe prawnicze, zajmuje się sprawami pomocy społecznej.
- Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia - mgr Barbara Bator
- Dyrektor Biura Świadczeń Rodzinnych - mgr Ewa Sułek
- Dyrektor Biura Rodzinnej Opieki Zastępczej - mgr Zyta Lorenc
- Dyrektor Biura Prawnego - mgr Mirosław Zagrobelny
- Dyrektor Biura Organizacyjnego - mgr Krzysztof Starczewski
- Dyrektor Biura Pracy Socjalnej - mgr Anna Komorowska - Gierak
- Dyrektor Biura Świadczeń - mgr Agnieszka Hajnowska
- Dyrektor Biura Dodatków Mieszkaniowych - mgr Krzysztof Źródłowski
- Dyrektor Biura Pomocy Instyucjonalnej - Edward Czechowicz
- Dyrektor Biura Finansowo-Księgowego ( Główny Księgowy) - Danuta Rybarczyk
 

Najnowsze ogłoszenia 
= ze zdjęciem