Wiadomości z Legnicy i regionu

Bilet do teatru - niebanalny prezent pod choinkę

Teatr Modrzejewskiej w LegnicyTen spektakl w repertuarze legnickiego teatru błyszczy, wzrusza, wywołuje śmiech, ale i ciarki na skórze. Taka jest rozśpiewana i roztańczona, świetnie zagrana „Komedia obozowa” Roya Kitfa w reżyserii Łukasza Czuja. Propozycja na pierwszy weekend Nowego Roku (4-6 stycznia 2013 r.)

Spektakl to muzyczna opowieść o kabarecie „Karuzela”, który działał w nazistowskim getcie dla europejskich Żydów w czeskim Terezinie, do którego trafiali przedstawiciele elit kulturalnych z wielu krajów. Działały w nim orkiestry symfoniczne i kameralne, grupy jazzowe, chóry, drużyny piłkarskie, szkoły, kabarety, wydawano prasę, komponowano, malowano. Było to możliwe, by odwrócić oczy świata od systematycznej eksterminacji Żydów.

Bohaterem sztuki jest wybitny niemiecki aktor i reżyser Kurt Gerron (w tej roli Rafał Cieluch), znany m.in. ze słynnego filmu „Błękitny anioł”, w którym grał u boku Marleny Dietrich (w spektaklu usłyszymy nie mniej słynne, oryginalne nagranie jego songu „Mackie Messer” z „Opery za trzy grosze”). To jemu komendant obozu zleci nakręcenie propagandowego filmu, który ma kłamliwie wykazać komfort życia w Theresienstadt.

Więcej: Bilet do teatru - niebanalny prezent pod choinkę

   

Czy wiesz, że rezerwując wakacje teraz oszczędzasz do 40%!

My Travel W najbliższą sobotę i niedzielę, 22 i 23 grudnia w biurze podróży My Travel w Auchan Legnica odbędą się Dni Otwarte. „Każdy klient, który odwiedzi nasze biuro dostanie bon upominkowy o wartości 100zł, ponadto będzie można zarezerwować wakacje na 2013 rok aż do 40 % taniej w przedsprzedaży” – mówi Paweł Piłat, kierownik placówki. W tym specjalnym dniu zostaną przygotowane oferty zagranicznych podroży na popularne kierunki tj. Egipt, Turcja, Grecja lub Wyspy Kanaryjskie. Biuro dysponuje także wyjątkową ofertą wyjazdów w bardziej egzotyczne regiony np. Kenia czy Tajlandia w super cenach.

My Travel to gwarancja najlepszej i najtańszej oferty. Biuro gwarantuje zwrot podwójnej różnicy jeśli klient znajdzie tą sama ofertę taniej.

Podczas Dni Otwartych będzie można skorzystać z wielu innych Promocji:

  • Darmowy pobyt dziecka
  • Zagwarantowane wakacje już od 10% zaliczki (wybrani organizatorzy)
  • Pełen zwrot kosztów w przypadku rezygnacji
  • Wycieczki fakultatywne w cenie
  • Gwarancja niezmienności ceny

Biuro serdecznie zaprasza na słodki poczęstunek i niezobowiązującą rozmowę:

Więcej: Czy wiesz, że rezerwując wakacje teraz oszczędzasz do 40%!

   

Spływ Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy

Spływ Samoróbek o Błękitną Wstęgę KaczawyW niedzielę, 24 czerwca br., odbędzie się już XIII Spływ Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy, organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy. Tegorocznym tematem inspirującym budowę samoróbek i ubiory załóg jest „ŚWIAT BAJEK”.
Jeżeli ktoś poważnie myśli o udziale w spływie, czas już najwyższy na kompletowanie załogi i kończenie budowy tematycznej samoróbki. Dobry pomysł na własne pływadło to połowa sukcesu. Jest o co walczyć, bo tegoroczna pula nagród sięga 9 tysięcy złotych.
Trzeba przypomnieć, że samoróbka może być napędzana siłą rąk załogi, wiatrem lub nurtem rzeki. W spływie nie mogą startować załogi na fabrycznych łodziach, kajakach lub innym profesjonalnym sprzęcie wodnym. Pływadło musi być trwałe i bezpieczne dla uczestników, którzy do przepłynięcia mają ponad kilometrowy odcinek Kaczawy od mostu Bielańskiego do specjalnie przygotowanego na tę okoliczność portu przy kościele pw. św. Jacka, bez przybijania do brzegów rzeki. Początek imprezy o godzinie 14.00.
Na czas spływu poziom wody w Kaczawie zostanie podniesiony o pół metra. Regulamin imprezy dostępny jest w legnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji lub na stronie www.osir.legnica.pl.

   

Satyrykon 2012 - program

Satyrykon 2012Satyrykon 2012 - 35 edycja Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego i towarzyszące  mu imprezy od 31 maja w Legnicy.
Organizatorzy festiwalu satyry - Legnickie Centrum Kultury oraz Fundacja SATYRYKON gorąco zapraszają i zachęcają do uczestnictwa w wydarzeniach, które tegoroczny Satyrykon będą tworzyć: w licznych wystawach, warsztatach plastycznych z Jackiem Frankowskim i Edwardem Lutczynem, spotkaniu autorskim z Marią Czubaszek i Arturem Andrusem oraz koncercie „WARTO BYŁO CZEKAĆ”, poświęconym pamięci Jana Kaczmarka, z Andrzejem Grabowskim, Markiem Piekarczykiem, Joanną Gonshorek i Pauliną Bisztygą oraz krakowską Frittatą na scenie.

Uroczyste otwarcie imprezy – 1 czerwca o godzinie 17.00 przy Filipie na ul. Najświętszej Marii Panny. Inauguracji będzie towarzyszyć odsłonięcie pamiątkowych tablic w satyrykonowej „Alei sław” - tym razem poświęconych wrocławskim artystom: Janowi Kaczmarkowi oraz Eugeniuszowi Get Stankiewiczowi. Przy Filipie spotkają się wszyscy goście i artyści Satyrykonu, w tym nagrodzeni w tegorocznej edycji, wraz z Grzegorzem Szumowskim - zdobywcą tegorocznego Grand Prix, jurorzy - z przewodniczącym Januszem Kapustą na czele, oraz sympatycy, miłośnicy oraz przyjaciele legnickiej imprezy ze wszystkich zakątków Polski i różnych stron świata.

Więcej: Satyrykon 2012 - program

   

Eurolotem z Wrocławia do Lwowa

Eurolotem z Wrocławia do LwowaWrocławskie lotnisko otworzyło się na Wschód. Do siatki lotów weszło długo oczekiwane połączenie do Lwowa. Od 16 maja na Ukrainę polecimy w każdą środę i niedzielę. Loty będzie obsługiwał Eurolot. Jednak połączenie do Lwowa to nie wszystkie wschodnie nowości, które tego dnia weszły do rozkładu.

Do tej pory najdalej wysuniętym kierunkiem na wschód, do którego można było dolecieć bezpośrednio z Wrocławia była… Warszawa. Teraz to się zmieniło. Loty międzynarodowe wzbogaciły się o Lwów, a do siatki krajowych połączeń dołączył Rzeszów.

Wschodnie nowości zadebiutowały w rozkładzie lotów 16 maja, a jako pierwsi skorzystali z nich pasażerowie lecący z Ukrainy, którzy wylądowali na wrocławskim lotnisku w środę ok. godz. 15:00. Przyjęciu samolotu towarzyszył uroczysty salut wodny. Następnie maszyna udała się w pierwszy, historyczny rejs do Lwowa.

   

Noc muzealna w Muzeum Miedzi

Noc muzealna w Muzeum Miedzi

Noc Muzealna to międzynarodowe wydarzenie, które ma wielu zwolenników. Muzea, galerie w wielu miastach przygotowują specjalne programy dla miłośników sztuki.

W Muzeum Miedzi w Legnicy nocne zwiedzanie rozpocznie się w najbliższą sobotę 19 maja o godz. 18:00, i potrwa do godz. 1:00.

Dla zwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji. Tegoroczną atrakcją zwłaszcza dla młodszej grupy zwiedzających będzie  pokaz sprzętu strażackiego oraz pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu  Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy. W programie także koncerty, warsztat medaliera, miedziorytnika, warsztaty tańców dawnych dla młodzieży i dorosłych.

W godz. 18.00 - 23.00 będzie można zwiedzać z przewodnikiem wszystkie ekspozycje w Muzeum Miedzi:
- Świadectwo życia. Jan Paweł II w medalierstwie światowym,
- Akademia Rycerska w Legnicy. Dzieje gmachu i instytucji,
- Czterdziestka. 40 lat krzemienia pasiastego w biżuterii,
- Biżuteria i szkło. Czeski design,
- Dzielna straż pożarna ludziom pomoc niesie...,

PROGRAM NOCY MUZEALNEJ

Więcej: Noc muzealna w Muzeum Miedzi

   

Legnicki Festiwal SREBRO 2012

Legnicki Festiwal SREBRO 2012 Trwający od 4 maja  Legnicki Festiwal SREBRO 2012 w najbliższy weekend 11-12 maja będzie miał swoją wielką kulminację. Tegoroczna trzydziesta trzecia edycja to 17 ekspozycji oraz wydarzenia towarzyszące – pokaz mody, warsztaty plastyczne, szereg działań artystycznych, dyskusje o sztuce i happeningi.

Najważniejszym wydarzeniem Festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, w tym roku pod hasłem RYTUAŁ. Na wystawie pokonkursowej zobaczyć można prace 56 artystów (głównie z Europy, ale także z Chile, Izraela, Kanady i Korei) wybrane przez jury z rekordowej liczby 561 projektów nadesłanych przez 342 artystów z 42 krajów.  Konfrontację ocen jurorów umożliwi – jak co roku – „Holownia”, czyli prezentacja prac niezakwalifikowanych do wystawy głównej.

PROGRAM
Wydarzenia towarzyszące Legnickiemu Festiwalowi SREBRO 2012

Więcej: Legnicki Festiwal SREBRO 2012

   

Otwarcie nowego salonu Galerii Sztuki i Hefry

Otwarcie nowego salonu Galerii Sztuki i HefryW piątkowe południe odbyło się uroczyste otwarcie salonu sprzedaży Galerii Sztuki oraz Hefry. Nowe, mieszczące się w Rynku miejsce, które oferuje dzieła sztuki i nowoczesny design dla wnętrz, zainaugurowano w obecności gości, mediów i pracowników obu instytucji.

- Liczymy, że salon, który powstał z połączenia znanych legnickich specjalności, oferowanych przez dwie miejscowe firmy: Hefrę i Galerię Sztuki – będzie kompletną propozycją dla zainteresowanych pięknymi i funkcjonalnymi przedmiotami oraz wysmakowanym i ekskluzywnym wystrojem wnętrz. Jesteśmy przekonani, że zaspokoi najbardziej wymagające gusta – mówił Zbigniew Kraska dyrektor Galerii Sztuki.
W ciepłych słowach do potencjalnych klientów zwracały sie także przedstawicielki Hefry – Małgorzata Otte – pełnomocnik Zarządu do spraw rozwoju oraz Anna Drzewi – kierownik działu sprzedaży: „Wzornictwo Hefry rozpoznawalne jest i cenione poza granicami kraju, a w parze z ceną idzie jakość. Tu klient ma możliwość kupowania elementów zastawy na sztuki, dzięki czemu może kompletować zastawy systematycznie”.

Wśród przybyłych rozlosowano świąteczne upominki – gliniane aniołki powędrowały do rąk pięciu szczęśliwców.

Więcej: Otwarcie nowego salonu Galerii Sztuki i Hefry

   

Strona 1 z 65

Najnowsze ogłoszenia 
= ze zdjęciem